Sahte hesap avcısı, Muharrem İnce’ye teşekkür mesajı yazdı: Sayende ünlü oldum kardeşim!

Twitter’da gündem olan etiketlerin sahte hesaplar tarafından yapılıp yapılmadığını saptayan Fake Trend Alert (Sahte Trend Uyarısı) adlı Twitter hesabı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle ilgili bir etikete çok sayıda bot (sahte) hesabın destek verdiğini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce’nin son zamanlarda sosyal medyadaki görünürlüğüne ilişkin, “Bir otobüs, bir telefon. Hepsi bu” demişti.

Fake Trend Alert (Sahte Trend Uyarısı), cumhurbaşkanı adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle “Sayende ünlü oldum” diye mesaj attı.

İnce’nin tweetine yorum yapan hesap, “Bro thanks to you I am famous” (Kardeşim, sayende ünlüyüm) dedi.

NE OLMUŞTU?

Twitter’da gündem olan etiketlerin sahte hesaplar tarafından yapılıp yapılmadığını saptayan Fake Trend Alert (Sahte Trend Uyarısı) adlı Twitter hesabı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle ilgili bir etikete çok sayıda bot hesabın destek verdiğini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce’nin son zamanlarda sosyal medyadaki görünürlüğüne ilişkin, “Bir otobüs, bir telefon. Hepsi bu” demişti.

Fake Trend Alert adlı Twitter hesabı, dün paylaştığı bir incelemede, “Muharremİnceye Aşığız” başlıklı tag çalışmasında çok sayıda, “bot hesabın” eşlik ettiğini saptamıştı.

Bunu bildirdiği andan itibaren çok sayıda bildirim aldığını belirten hesaptan yapılan açıklamada, “Botlar gerçek ve işte verilerinin bir anlık görüntüsü. Onları kimin yönettiğini bilmiyorum” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir