Atatürk Dizisi Hakkında Fikir Belirtmemeyi Tercih Eden Birce Akalay, Tepki Gösterenlere Cevap Verdi

Disney+’ın Atatürk dizisini iptali hakkında fikir belirtmek istemediğini, zaten ‘ata kızı’ olduğunu söyleyen Birce Akalay, kendisini eleştirenlere cevap verdi. Detaylar?

Disney+, Atatürk dizisini iptal ettiğini duyurduğundan beri çok tepki çekti. Sosyal medyayı ayağa kaldıran iptal haberine, bazı ünlüler üyeliklerini iptal ederek tepki gösterdi, bazılarıysa sessiz kalmayı tercih etti.

Oyuncu Birce Akalay da bir şey söylenmesi beklenen fakat bu konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmamış isimler arasındaydı.

Geçtiğimiz saatlerde neden herhangi bir paylaşım yapmadığı sorulan oyuncu,

‘Ben bu konuyla alakalı fikrimi beyan etmek isteseydim sosyal medya hesaplarımdan yapabiliyorum. Sorunuzu nazikçe reddetmek istiyorum. Mevzu bahis Atatürk olduğu zaman ben atakızıyım zaten. Çok fazla altını çizmeye gerek yok diye düşünüyorum.’ açıklamasında bulundu. Ve bu açıklama birçok sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti.

Özetle, sosyal medya kullanıcılarının asıl tepkisi Birce Akalay yanlış bir şey söylediği için değil, tepkisini göstermesi gereken yerde muallakta kalan bir açıklama yapıp kenarda durmayı seçmesineydi.

Çığ gibi büyüyen tepkileri ve Twitter’da trende girdiğini gören Birce Akalay, yeni bir paylaşımda bulundu.

Önce, ‘Ata’m ile aramdaki ilişkiye dair mesnetsiz söylemlere hiçbir koşulda tahammül etmem söz konusu değildir. Haddimizi aşmayalım!’ diyen Birce Akalay, sonra da yaptığı açıklama yüzünden trende girmesiyle ilgili bir sitemde bulundu.

?

Ne düşünüyorsunuz yeni açıklama hakkında? Hadi yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir